Стрімкий ріст захворюваності на COVID -19 викликає серйозне занепокоєння.

З 18 листопада на території  Вінницької області введено «червоний» рівень епідемічної небезпеки та починають діяти відповідні карантинні обмеження.

Нехтування  елементарними санітарно-гігієнічними нормами призвело до рекордної кількості хворих та померлих за добу в Україні.

За даними статистичного ресурсу Worldometers, станом на 16 листопада за кількістю нових випадків COVID-19 Україна посіла 9 місце у світі та 7 — серед країн Європи.

Також Україна на 3 місці серед країн світу за кількістю нових летальних випадків від COVID-19 і на 2 — серед європейських країн.

Нижче наводимо дані щодо захворюваності серед населення, задекларованого до лікарів  КП «Немирівський міський ЦПМСД» за вересень - листопад цього року.

Цифри говорять самі за себе і не потребують коментарів:

 

Вересень

Жовтень

Листопад 01-10.11

Всього звернулось осіб з ознаками ГРВІ

243

539

249

Підтверджено  COVID -19 методом ПЛР

58

168

88

в.т.ч. у   дітей

8

6

7

Всього госпіталізовано хворих з COVID-19

10

11

15

із них вакциновано від COVID -19

0

0

2

Померло хворих

2

6

4

із них вакциновано від COVID -19

0

0

0

 

Ефективних  лікарських засобів, які діють безпосередньо на  вірус COVID-19 , на жаль немає. До  противірусних препаратів у  збудника   розвивається  стійкість, можуть виникати  важкі життєво небезпечні ускладнення.

Саме тому, на перший план виходять заходи з профілактики виникнення й розповсюдження захворювань, найбільш ефективним з яких є вакцинація.

Серед населення, яке обслуговується в КП «Немирівський міський ЦПМСД»  станом на 22.11.21р вакциновано 13 965 осіб. Із них одну дозу вакцини від коронавірусної інфекції отримали 8220 (37,3%), а повний курс вакцинації  ( дві дози) завершили  5745 (26,0%) осіб.

Усі наявні вакцини (Pfaizеr, Moderna, AstraZeneca, Coronavac)  ефективно захищають від важкого перебігу та смерті від коронавірусної  хвороби, викликаної будь-якими штамами SARS-CoV-2. Дослідження показали, що ефективність вакцин проти COVID-19 становить від 72% до 95%. У 6iльшості вакцинованих недуга  має нетяжкий перебіг, не потребує госпіталізації, реанімаційних заходів  та використання кисневої  терапії. До того ж повний курс щеплення відкриває кордони та дає переваги під час карантину.

Звичайно, вакцини  не були i не є ліками. Але в разі захворювання вакцинація гарантує, що хвороба пройде легше, нанесе меншу шкоду вашому організму i не забере ваше життя.

Тому дуже важливо першочергово отримати щеплення пацієнтам  з  групи ризику, тобто літнім людям, особливо тим, хто має хронічні захворювання , щоб убезпечити себе від важких наслідків COVID-19. 

Вакцинація проти COVID-19 є безоплатною і загальнодоступною. Кожен може прийти у пункт вакцинації, і отримати своє щеплення. Для цього потрібно лише  мати паспорт та індивідуальний податковий номер.

Бережіть себе та рідних, зробіть щеплення вже сьогодні, поки завтра не стало запізно!

Нагадуємо:  телефон, за яким можна  здійснити запис на вакцинацію 067-447-11-03

  Адміністрація