За даними Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти та науки України за останні 5 років в Україні склалася нестійка епідемічна ситуація щодо інфекційних хвороб, яких можна запобігти проведенням імунопрофілактики. Захворюванність на кір, краснуху, епідемічний паротит, кашлюк, дифтерію набуває загрозливого характеру. Зокрема, спалахів кору з початку 2018 року зареєстровано майже 30 тис. випадків, у тому числі 13 з летальним наслідком.

  Ризик масового поширення зазначених інфекцій особливо збільшується з початком нового навчального року.

  В статті 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» зазачена вимога щодо недопущення невакцинованих ( за відсутності протипоказів) дітей у заклади освіти.

  Рекомендований Всесвітньою організацією охорони здоров’я обсяг охоплення дитячого населення імунізацією відображений у Календарі профілактичних щеплень в Україні. Відповідно до Календаря, діти у віці до 6 років повинні бути щеплені проти гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, дифтерії, краснухи, правця, кашлюку, поліомієліту та гемофільної інфекції. У 6-річному віці проводиться ревакцинація проти дифтерії, правця, поліомієліту кору, краснухи та паротиту.

  Сьогодні Україна, в т.ч. Вінницька область, на 100% від потреби забезпечена якісною сертифікованою Всесвітньою організацією охорони здоров’я вакциною. Тому маємо можливість охопити імунопрофілактикою всі вікові групи, які цього потребують.

  Якщо у лікарсько – консультативної комісії виникають сумніви з приводу стану здоров’я дитини, призначаються додаткові обстеження, консультації вузьких спеціалістів, видається направлення на імунологічну комісію в обласну дитячу клінічну лікарню. В разі, якщо дитина здорова, члени ЛКК рекомендують щеплення дитині згідно з Календарем профілактичних щеплень, при порушенні термінів - щеплення за індивідуальним графіком.

  Трапляються випадки, коли у батьків виникають сумніви щодо виробника наявної у закладі вакцини. З цієї ситуації також існує вихід: звертаєтесь до свого сімейного лікаря, обговорюєте проблему, отримуєте рецепт на бажаний імунологічний препарат, рекомендації щодо правил придбання та транспортування вакцини і проводите щеплення своїй дитині за власні кошти.

  Варто пам’ятати і про те, що специфічна профілактика інфекційних хвороб проводиться не лише дітям. Доросле населення також потребує захисту у відповідні періоди, тобто кожні 10 років життя. Якщо наразі з поважних причин ви пропустили щеплення або взагалі не пам’ятаєте, чи отримували його – зверніться до свого лікаря за уточненням. Так ви убезпечите і себе, і своїх ближніх від небажаних проблем.

  Інформацію щодо вакцин, наявних в Немирівській лікарській амбулаторії станом на 10.09.2018року подаємо нижче. Крім того, постійно оновлюваний перелік доступний на інформаційному стенді в амбулаторії.

  Пам’ятайте, що у ваших руках не лише особисте здоров’я, а й здоров’я ваших рідних, знайомих і суспільства загалом!

  За матеріалами МОЗ України підготувала завідувач Немирівської ЛА ЗПСМ М.Корнелюк