Відповідно до постанови КМУ від 27 листопада 2019 р. № 1074 для гарантованого забезпечення надання вторинної (спеціалізованої) та госпітального етапу екстреної медичної допомоги відповідно до потреб населення госпітального округу та суміжних госпітальних округів, поступового формування спроможної мережі надавачів медичних послуг визначаються опорні заклади охорони здоров’я на період до трьох років.

 

До опорних закладів охорони здоров’я відносяться

  • комунальні та державні заклади охорони здоров’я, функціональні потужності та об’єм медичної допомоги яких відповідають або можуть бути підвищені для визначення їх багатопрофільною лікарнею інтенсивного лікування першого або другого рівня;
  • інші заклади охорони здоров’я, які надають вторинну (спеціалізовану) та третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу і визначаються з урахуванням пріоритетів розвитку сфер охорони здоров’я, затверджених МОЗ.

В рамках виконання Програми «Розвиток первинної медико – санітарної допомоги на засадах сімейної медицини в Немирівській міській раді на 2017-2020 роки» розпочато  капітальний ремонт приміщення ФП с. Байраківка.

Уже виготовлена проектно-кошторисна документація на проведення  робіт і розпочато перший етап ремонту:  заміна покрівлі та встановлення нових теплозберігаючих вікон. Наступного року передбачено  виділення коштів на утеплення приміщення та облаштування території  фельдшерського пункту.

         10 квітня 2019 року , на базі Немирівського міського ЦПМСД відбувся одноденний семінар, на який приїхали представники об’єднаних громад Львівської, Рівненської та Луганської областей. Гості задавали головному лікарю ЦПМСД, багато запитань, адже Центри у них створено пізніше, ніж у Немирові, а в деяких ОТГ лише почали створюватися. Вадим Чернега ділився досвідом, розповів про матеріально - технічну базу закладу, наголосивши при цьому, що вона сьогодні одна з кращих на Вінниччині завдяки постійній допомозі Немирівської міської ради. Також поділився про перспективи подальшого розвитку ЦПМСД, однією з яких є ремонт і перехід у власне приміщення.

         Семінар пройшов вдало, учасники якого отримали вичерпні відповіді на всі запитання.

  Одна із українських приказок гласить : « Обіцяного три роки чекають, а на четвертий забувають». І , напевно, було чимало скептиків, які так і думали, коли міська рада задекларувала намір реконструювати старий корпус колишнього неврологічного відділення ЦРЛ .

  Але вони недооцінили амбітність влади Немирівського ОТГ, основне кредо якої – «Ми повинні бути кращими».

  І це не просто слова. Адже за досвідом господарювання в умовах реформи до Немирова вже неодноразово приїздили представники різних областей України.

  В рамках навчального візиту до міста Немирів представників охорони здоров’я ОТГ Сумської, Хмельницької, Рівненської та Чернігівської областей 26.09.2018р. відбулася презентація Комунального підприємства «Немирівський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Немирівської міської ради.

  Тема заходу - « Успішні практики фінансування нової моделі первинної ланки медицини в ОТГ », мета якого перейняти досвід з питання функціонування Немирівського міського ЦПМСД в умовах фінансування за договорами з НСЗУ.

  Ні для кого не секрет, що в разі виникнення проблем зі здоров’ям, дуже часто від швидкості надання професійної медичної допомоги залежить життя людини.

  Тому, коли після створення Немирівського міського ЦПМСД постало питання відкриття в закладі пункту невідкладної медичної допомоги , в керівництва та депутатів міської ради сумнівів щодо його доцільності не було. Адже основний принцип стратегії розвитку громади – орієнтованість на людину. А здоров’я кожного члена громади - найвища індивідуальна та суспільна цінність. Усвідомлюючи всю важливість проблеми, міська рада зробила все можливе для ефективного задоволення потреби населення ОТГ в невідкладній допомозі.