12 серпня затвердили оновлений Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації. Він містить 264 позиції лікарських засобів, 85 з яких - повністю безоплатні. Це - на 8 лікарських засобів більше, ніж було раніше.

З 264 лікарських засобів:
📌 200 препаратів передбачено для лікування серцево-судинних захворювань
📌 48 – діабету ІІ типу
📌 15 – бронхіальної астми
📌 1 – для лікування ревматичних хвороб

В програму входять ліки як українських виробників – зараз їх 60%, так і іноземних – їх 40%.

На сьогодні понад 2,3 млн пацієнтів в Україні отримали ліки за програмою реімбурсації. 453 тисячі з них проживають в сільській місцевості.

Програма реімбурсації “Доступні ліки” дозволяє пацієнтам отримувати ліки безоплатно або з невеликою доплатою. Рецепт на ці лікарські засоби - електронний і виписує лікар первинки, з яким у пацієнта укладена декларація.

Більше у брифінгу очільниці НСЗУ Оксани Мовчан: https://cutt.ly/sd2VxNV

Лікування гострого інфаркту міокарда (стаціонарна допомога) також є пріоритетною послугою, яка входить до програми медичних гарантій.

📌 Що пацієнт отримує безоплатно?
- екстрене визначення основних біохімічних показників для діагностики інфаркту;
- катетеризацію коронарних артерій серця і відновлення кровотоку по інфаркт-залежній артерії (стентування). Стенти закуповуються за окремою програмою МОЗ;
- медикаментозне лікування (відповідно до Національного переліку лікарських засобів https://bit.ly/2yC0R4U) та знеболення;
- цілодобовий лікарський та медсестринський догляд;
- медичну реабілітацію в гострому періоді.

📌 Як пацієнту отримати послугу безоплатно?
- за доставленням бригадою екстреної медичної допомоги;
- за самозверненням у невідкладному стані;
- за направленням з іншого клінічного підрозділу лікарні.

Медична допомога при гострому інфаркту міокарда надаватиметься у 65 медичних закладах по всій Україні.

Медична допомога при пологах - пріоритетна послуга, яка входить в програму медгарантій. Заклади охорони здоров’я отримуватимуть від НСЗУ оплату за кожні пологи за підвищеним тарифом.

📌 Що це означає для пацієнтки?
Для породіллі послуга буде безоплатною, незалежно від місця реєстрації та фактичного проживання. Жодних благодійних внесків через те, що вирішили народжувати в іншому районі чи місті.

📌 Що пацієнтка отримує безоплатно?
- медичну допомогу при пологах з ЧЕРГОВОЮ акушерською бригадою (ведення неускладнених фізіологічних пологів, ведення ускладнених пологів, кесарів розтин);
- анестезію;
- моніторинг стану вагітної, породіллі та новонародженого;
- інтенсивну терапію;
- стабілізацію стану новонародженого;
- метаболічний скринінг у новонароджених;
- вакцинацію новонародженого.

Лікування гострого мозкового інсульту (стаціонарна допомога) є пріоритетною послугою, яка входить в програму медгарантій. Заклади охорони здоров’я отримуватимуть від НСЗУ оплату за цю послугу за підвищеним тарифом.

📌 А що пацієнт отримує безоплатно?
- діагностику гострого мозкового інсульту (КТ/МРТ, лабораторні дослідження);
- медикаментозне лікування та знеболення (відповідно до Національного переліку лікарських засобів);
- тромболітичну терапію при ішемічному інсульті;
- цілодобовий лікарський та медсестринський догляд;
- медичну реабілітацію в гострому періоді.

📌 Як пацієнту отримати послугу безоплатно?
- за доставленням бригадою екстреної медичної допомоги;
- за самозверненням у невідкладному стані;
- за направленням з іншого клінічного підрозділу лікарні.

Медична допомога при гострому мозковому інсульту надаватиметься в 191 медичних закладах по всій Україні.

1 квітня 2020 р. стартувала перша в Україні Програма медичних гарантій — перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту. Договори з Національною службою здоров’я (НСЗУ) на надання медичних послуг за Програмою медичних гарантій станом на цю дату підписали 1524 заклади спеціалізованої медичної допомоги, з них 50 приватних. Це 90% закладів, які подали свої пропозиції НСЗУ. Ще 138 проєктів договорів очікують на підписання.

Таким чином, практично всі комунальні медичні заклади (районні, міські, обласні лікарні) країни увійшли в реформу і будуть отримувати кошти за договором з НСЗУ.  Гроші підуть за пацієнтом у поліклініки та спеціалізовані заклади. Загалом проєкти договорів отримали 1662 надавачі спеціалізованої медичної допомоги.

 

          Відповідно до постанови КМУ від 27 листопада 2019 р. № 1074 для гарантованого забезпечення надання вторинної (спеціалізованої) та госпітального етапу екстреної медичної допомоги відповідно до потреб населення госпітального округу та суміжних госпітальних округів, поступового формування спроможної мережі надавачів медичних послуг визначаються опорні заклади охорони здоров’я на період до трьох років.

 

До опорних закладів охорони здоров’я відносяться

  • комунальні та державні заклади охорони здоров’я, функціональні потужності та об’єм медичної допомоги яких відповідають або можуть бути підвищені для визначення їх багатопрофільною лікарнею інтенсивного лікування першого або другого рівня;
  • інші заклади охорони здоров’я, які надають вторинну (спеціалізовану) та третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу і визначаються з урахуванням пріоритетів розвитку сфер охорони здоров’я, затверджених МОЗ.