Розпочинається сезон збирання лісових грибів, отруєння якими є одним із найважчих серед харчових отруєнь. Більшість випадків інтоксикації відбувається через те, що визначити, їстівний гриб чи ні, вкрай важко. В Україні їстівних видів до 500, а неїстівних та отруйних близько 2000, і часом їх дуже легко сплутати.

Єдиного правила, яке б допомогло на 100% безпечно розрізняти їстівні гриби, немає. Надійний спосіб повністю убезпечити себе — взагалі відмовитися від вживання грибів, вирощених не промисловим способом. Дикі гриби не можна вживати маленьким дітям, літнім людям, вагітним та жінкам, що годують грудьми.

Неправильне приготування та споживання їстівних грибів також може спричинити отруєння, в тому числі тяжке. У перезрілих та несвіжих грибах накопичуються токсини, утворені в результаті розкладу білків, також їстівні гриби можуть бути уражені грибами-паразитами. Це може підвищити ризик отруєння.

Важливо знати, що очищення чи приготування грибів не знешкоджує токсини.

Сьогодні про пандемію коронавірусу не говорять хіба що ті, хто не може цього зробити в силу своїх фізіологічних особливостей. Ті міри захисту, які  застосовуються в маштабах Земної кулі, дуже схожі з військовими діями і окремо взяту людину можуть дуже лякати. Проте, якщо розцінювати страх не як привід до паніки, а як захисну реакцію організму, то він може спрацювати на позитив як для кожної окремої особистості так і для спільноти в цілому.

Отже, що конкретно може  і повинен робити кожен з нас, щоб уникнути інфікування та захворювання.

Ваш імунітет – ваша фортеця.

Потрапляючи  ворганізм людини,вірус першочергово вивільняє  свій генетичний матеріал і намагається проникнути в наші клітини. Імунна система має бути  постійно насторожі для того, щоб в разі «нападу» миттєво дати відсіч ворогу і не дозволити його білкам перепрограмувати наші.

У мережі інтернет з кожним днем більшає відеозвернень з рекомендаціями від іменитих лікарів України й світу. Так як коронавірусна інфекція набирає чималих обертів й швидкими темпами поширюється як в Україні, так й по всьому світові загалом, люди все частіше стали шукати консультацій по збереженню свого здоров’я та життя.

Заслужений лікар України Ростислав Валіхновський у Facebook запропонував 10 основних порад щодо зміцнення імунітету проти коронавіруса. Не тільки цього вірусу, а й інших вірусних інфекцій.

Як зберігати спокій і не піддаватися паніці

Ми живемо в інформаційному потоці, який зараз переповнений негативними новинами і прогнозами, пов`язаними з епідемією коронавірусу. Проте життя триває і вимагає від нас тверезої оцінки ситуації й адекватності. розповідає

Ситуація, що охопила практично весь світ не може залишати осторонь майже нікого. ЗМІ часто підігрівають емоції людей та не завжди коректно подають інформацію щодо захворювання.

Хвилюватися — нормально

Реакції, що ми бачимо зараз у суспільстві — дуже закономірні, адже коли є загроза життю, про яку застерігають у всьому світі — це не може не викликати реакцій. Такий психологічний тиск ніби “вмикає” наш рептилоїдний мозок (амигдаливидне тіло — ділянка головного мозку, що відповідає за реакцію на виживання) і організм людини переходить у стан “бий або втікай”.

Жіноча краса - предмет вічного натхнення і захоплення багатьох цінителів прекрасного. Краса в молодості – це подарунок долі. Збереження природної краси протягом життя - результат наполегливої, цілеспрямованої праці. Жінка виглядає чарівно в  будь-якому віці, якщо вона вміє доглядати за собою. Важко уявити собі гарну жінку без свіжого кольору обличчя, без блискучого шовковистого волосся, міцних  доглянутих нігтів, без сяючої чистої шкіри, без блиску в очах, красивої постави та рівної ходи... Але все це можливе лише при одній умові: жінка має бути здоровою.

А до жіночого здоров’я треба ставитись уважно та дбайливо – стверджують спеціалісти. І, що важливо, тримати на постійному контролі, регулярно навідуючись до жіночого лікаря. Навіть  якщо нічого не турбує. І не здіймати здивовано брови, або ще гірше – влаштовувати істерику, якщо сімейний лікар  спрямовує  до жіночого оглядового кабінету у випадках, які, на перший погляд,  ніяк не стосуються гінеколога. Наприклад, при  зверненні з приводу простуди, отриманні довідки  на право керування транспортом, чи при влаштуванні дитини до школи або садочка.

Нестабільна весняна погода, авітаміноз, перехід на літній час збільшують фізичне та психічне навантаження на людський організм. І він зазвичай реагує на це втомою, млявістю, роздратуванням.

Чому ми втомлюємося

Причини втоми можуть бути психологічні, фізіологічні, пов’язані зі способом життєдіяльності, медичні.

Втома може бути симптомом багатьох недуг, таких як діабет, серцево-судинні хвороби, артрит, анемія, захворювання щитоподібної залози, апное або ж синдром хронічної втоми.

До основних психологічних причин утоми, зокрема, належать монотонність праці, несприятливий соціально-психологічний клімат у колективі, значні інтенсивність і тривалість праці, її напруженість через підвищені виробничий ризик та небезпеку, стреси, депресивні й тривожні стани.