Нестабільна весняна погода, авітаміноз, перехід на літній час збільшують фізичне та психічне навантаження на людський організм. І він зазвичай реагує на це втомою, млявістю, роздратуванням.

Чому ми втомлюємося

Причини втоми можуть бути психологічні, фізіологічні, пов’язані зі способом життєдіяльності, медичні.

Втома може бути симптомом багатьох недуг, таких як діабет, серцево-судинні хвороби, артрит, анемія, захворювання щитоподібної залози, апное або ж синдром хронічної втоми.

До основних психологічних причин утоми, зокрема, належать монотонність праці, несприятливий соціально-психологічний клімат у колективі, значні інтенсивність і тривалість праці, її напруженість через підвищені виробничий ризик та небезпеку, стреси, депресивні й тривожні стани.

Стежити за кожним рухом маленької дитини майже нереально. А тому ситуації, коли дитина чимось подавилася, виникають досить часто. Іноді ситуація не вимагає втручання – дитина прокашлюється сама, але в деяких випадках дитині потрібна ваша допомога.

Наша сьогоднішня стаття покликана допомогти батькам не розгубитися в подібній ситуації і зуміти надати дитині першу допомогу, пише intermarium.

Як визначити, що дитина подавилася?

Для початку кожному з батьків потрібно пам’ятати, що якщо дитина здатна плaкaти і кликати на дoпoмoгу, значить, її дихальні шляхи не перекриті і оргaнізм самостійно справиться з проблемою. Не потрібно бuтu малюка по спині або трясти за ноги. Кашель в таких випадках- найкращий помічник, а ви просто контролюйте ситуацію і заспокоюйте малюка.

Лікарі і вчені благають – відключайте wi-fi роутер ночами!

 Багато експертів називають wi-fi «німим воpогом». Їхній головний аргумент на захист цієї точки зору грунтується на тому, що wi-fi роутер виробляє рaдіацію.

Нові технології змінили світ і розширили наші можливості для комунікації, роботи, розваг і практично будь-якої речі, яку ми тільки можемо собі уявити. Зокрема, дуже важливу роль в нашому житті відіграє бездротовий інтернет, який надає нам доступ до безлічі корисних інструментів.

Wi-fi став незамінною річчю в наших будинках, на роботі, в освітніх установах і інших місцях, де важливо підтримувати зв’язок з навколишнім світом. На жаль, у бездротового інтернету є деякі недоліки, про які не знає більшість людей. Зокрема, він може нeгативно впливати на стан нашого здоров’я.

Гіпертонічний криз - це різке підвищення артеріального тиску від базового рівня (нормального або підвищеного). Загрозу здоров'ю та життю несе значне підвищення АТ (як правило > 180 та/або 120 мм рт. ст.), яке ускладнюється такими смертельно небезпечними станами, як мозковий інсульт, інфаркт міокарда, гостра серцева недостатність та ін.

 

Якщо при значному підвищенні артеріального тиску з'являється:

 • інтенсивній біль або значний дискомфорт за грудиною чи в ділянці серця;
 • порушення мови, слабкість в одній руці, асиметрія обличчя;
 • інтенсивний головний біль, який супроводжується сплутаністю свідомості та розладами зору;
 • нудота й блювота;
 • задуха;
 • судоми;
 • втрата свідомості;
 • виражені тривожні розлади.

ВАЖЛИВО ЗНАТИ І КОНТРОЛЮВАТИ ЗДОРОВІ ЦИФРИ ЗДОРОВОЇ ЛЮДИНИ!

 • Артеріальний тиск - менш 130/80 мм рт. ст.
 • Загальний холестерин крові - 5,0 ммоль / л.
 • Окружність талії    -  не  більше  або  дорівнює  94  см  для чоловіків і не більше або дорівнює 80 см для жінок.
 • 5 порцій  овочів  і  фруктів  щодня  (400  грамів).  1  порція еквівалентна 1 апельсину, яблуку, банану або 3 столовим ложкам варених овочів.
 • Менше 5,0 грама солі (1 чайна ложка) на добу.
 • Фізичне навантаження  до  помірних  рівнів  (наприклад, швидка хода) щонайменше до 30 хвилин на день, 5 днів на тиждень.
 • Не курити, уникати зловживання алкоголем.
 • Не мати надмірної ваги.

Хоч офіційно такого діагнозу в медицині не існує, цей стан говорить про можливі психічні розлади, в тому числі, депресії і посттравматичний стресовий розлад.

Часто, не особливо вникаючи в суть питання, депресією називають просто поганий настрій, приводом для якого може стати затримка зарплати або звичайний смуток. Хоча насправді це важке захворювання, яке неможливо вилікувати за келихом вина з подругами або зайвою шоколадкою.

Так само і з нервовим зривом – що це, звичайним людям важко визначити. Зрозуміло одне – як колись, працювати людина вже не може. Не зважаючи на відсутність в медицині офіційного терміну , такі стани є одними з основних ознак психічних розладів, а саме – тривожного розладу, депресії, посттравматичного стресового розладу, який називають ПТСР. Так званий нервовий зрив може свідчити про гостру фазу конкретної хвороби.