Добре відомо, що ласувати солодким на ніч — дуже шкідливо. Але якщо мова йде про мед — то для нього робиться особливий виняток. Він вдало  замінював цукор ще в Стародавній Месопотамії. Середньовічні алхіміки вірили, що без нього неможливо приготувати еліксир безсмертя. Вчені говорять, що не все так серйозно, але мед дійсно корисний. І ось яку користь він приносить, якщо пригощатися ним на ніч.

 

 

 

Або як співіснувати з медициною, щоб довше жити і менше потерпати від хвороб.

 1. Не сподівайтесь,що лікарі зроблять вас здоровим.

Вони можуть врятувати життя, навіть вилікувати хворобу, але тільки підведуть до старту, а далі - щоб жити надійно – покладайтесь на себе.Я ніяк не принижую могутність медицини, адже служу їй все життя. Але також добре знаюсь і на здоров’ї – теоретично та практично. Щодо цього похвалюсь : уже півтори роки проводжу експеримент на собі – три години фізичних вправ із гантелями та біг.

 

2. Лікарі лікують хвороби, а здоров’я потрібно здобувати самому тренуванням.    

Тому що здоров’я – це « резервна потужність» органів, всієї нашої фізіології. Вони необхідні,щоб підтримувати  нормальні функціональні показники – в спокої та під час навантаження - а також , щоб не захворіти, а захворівши, за можливості – не померти. Наприклад, щоб кров’яний тиск та пульс не підвищувалися більш ніж у півтори рази  під час вправ або бігу, а задишка швидко заспокоювалась. Щоб не боятися протягів, а простуда швидко проходила без ліків, сама по собі. І взагалі, щоб гарно працювалось , спалось, «їлось і пилось». Так ось: ці «потужності» ліками не здобуваються , виключно тренуваннями, вправами, навантаженнями. І – роботою, витривалістю до холоду,спеки, голоду, втоми.

Багатьох  людей із серцево-судинними захворюваннями турбує проблема нічних відвідин вбиральні, які супроводжуються виділенням значної кількості сечі ( часом до 1.5 л).

Пояснення цьому дають лікарі-кардіологи. Справа в тому, що  коли людина знаходиться у вертикальному стані, сила тяжіння утримує воду в нижній частині тіла. В результаті  вдень можуть виникати набряки ніг.

Під час сну нижня частина тіла, зокрема ноги, опиняються на рівні з нирками, а це полегшує  процес виведення води. Над чим нирки і починають активно працювати вночі.

Варто пам’ятати, що питна вода, без якої неможлива життєдіяльність  людського організму, в різні часові проміжки доби по-різному проявляє свою максимальну ефективність:

  • 2 склянки води одразу після пробудження – сприяють активації роботи внутрішніх органів;
  • 1 склянка води за 30 хвилин до їжі – сприяє процесу травлення;
  • 1 склянка води перед прийманням ванни – допоможе знизити  артеріальний тиск;
  • 1 склянка води незадовго до того, як лягти в ліжко – дозволить уникнути інсульту чи серцевого нападу.

”Палиці та камені можуть пошкодити ваші кістки, а слова – мозок”.

Слова-коди: що нас зцілює, що вбиває.

«Ну що б, здавалося, слова…,

Слова та голос — більш нічого.

А серце б’ється — ожива, 

Як їх почує!»

Тарас Шевченко

Колись давно, люди навчилися складати звуки у букви, а їх – у слова. Слова набували сенсу. Вже тоді наші предки знали про їх вплив на тіло.

В Україні людей, які вміли “замовляти” хвороби, називали шептунами та шептухами. Знахарі та мольфари також володіли такими знаннями. Простому люду такі здібності здавалися чимось надто загадковим. Водночас, попри страх, вони вірили у цю силу – силу слова.

А невдовзі психологи та фізики довели, що це не містика. Наприклад, японський учений Масару Емото засвідчив, як змінюється вода під впливом слів. Біля одних посудин із рідиною він промовляв: “любов”, “мудрість”, “дякую”, а біля інших – “ти дурень”, “диявол”, “я тебе вб’ю”. Дослідник також проносив над водою папірець із добрими або злими словами.

  Сало — універсальний цілитель! Кількість незамінних для організму мікроелементів, які містяться в салі, неможливо отримати з інших продуктів.

  Міф щодо холестерину — давно розвінчано, він від мучного та солодкого, а сало в помірних дозах несе тільки користь та здоров’я!

  Сало — продукт загадковий! У одних при вигляді сала одразу слинка тече, а інші — відвертаються. Але справжньому українцю ніяка закуска не смакує так як сало! А чи відомо вам, що крім гастрономічної цінності, салу притаманні дуже корисні для нашого організму властивості і корисність сала обмежується лише його непомірною кількістю? У чому ж секрет корисності сала?

  Синдром хронічної втоми – тривала апатія до подій і фізична слабкість протягом багатьох місяців. Фахівці наполегливо рекомендують прислухатися до себе і при необхідності звернутися за допомогою.

  Сучасний ритм життя, щоденна суєта великого мегаполісу призвели до зниження у людства уваги до свого здоров’я. Втома, обідня сонливість вже сприймається як буденний стан. Вони не дивують людину, не провокують відчуття страху за свій загальний стан. Але при ретельному обстеженні з проведенням консультації лікаря виявляється цілком серйозне захворювання, назване синдромом хронічної втоми. Своєчасне лікування – визволить хворого від апатії та нудьги, неуважність до себе – призведе до серйозних психологічних і фізичних захворювань.